Czarno Czarni to świadomy powrót do brzmień lat 60 tych przyprawionych surową energią spod znaku vintage.
Absurdalne i dowcipne teksty Jarka Janiszewskiego ilustrowane klimatycznymi dźwiękami , tworzą niepowtarzalną aurę złotych czasów muzyki rockowej.
    Grupę tworzą muzycy od lat występujący w zespołach Big Cyc i Bielizna. Ich muzykę można śmiało nazwać, szalonym big -beatem XXI wieku.
Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna, a niesamowita aura emitowana podczas spotkania artystów była zalążkiem powstania całkiem nowego bandu.
Nazwa Czarno Czarni nawiązuje do kolorowych zespołów , królujących na polskich scenach w latach 60 tych xx wieku. Również muzyka jest wypadkową prostych brzmień i bezpretensjonalnych melodii.
    Od 1997 roku zespół działa w tym samym składzie: Jarosław "Doktor"Janiszewski-wokal, Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak-bas, Roman "Piękny Roman" Lechowicz-gitara, Jarosław "Dżery" Lis-perkusja, Piotr"Gadak" Sztajdel-klawisze. 
Pierwsza płyta ukazał się w roku 1998, a jej wyjątkowość polegała na tym ,że nagrano ją przy użyciu starych bułgarskich wzmacniaczy, enerdowskich gitar i radzieckich organów, a samą perkusję przy pomocy tylko trzech mikrofonów. Album pokrył się złotem , tak samo jak drugie wydawnictwo "Niewidzialni".
   Czarno Czarni regularnie koncertują, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych w kraju. Występowali m.in na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Trasie "Lata z Radiem", "Inwazji Mocy". W 1999 roku TVP2 nagrała i wyemitowała 60 minutowy program "Prywatka u Czarno Czarnych".
    Grupa wielokrotnie występowała  poza granicami kraju m.in.w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech , Irlandii. Muzycy mają na swym koncie współpracę z innymi artystami m.in. Anią Rusowicz , Urszulą,  Giullią Tellerini ( znana z filmu Vicky, Christina, Barcelona). 
 
W 2014 roku zespół wydał płytę "The Power of Dance Floor" z pochodzącą z Nashville amerykańską wokalistką  Holly Shepherd.
 
Piosenka Czarno Czarnych "Nie choruj" jest motywem przewodnim serialu "Daleko od noszy", a inne ich piosenki pojawiły się również w wielu produkcjach filmowych m.in w "Królu życia" i w "Śniadaniu do łóżka".
 
Zespół wydał osiem płyt długogrających, ostatnia ich produkcja "Francuska miłość" ukazała się na rynku w październiku 2017.
W 2021 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta Czarno Czarnych zarejestrowana  na festiwalu Rock Fest w Katowicach.
w 2023 planowana jest nowa płyta zespołu.
 

DYSKOGRAFIA

Czarno-Czarni (1998) 
Niewidzialni (6 lipca 2000) 
Jasna Strona Księżyca (2 września 2002) 
Sułtani swingu (29 listopada 2004) Wydawnictwo Polskiego Radia 
Nudny świat (9 listopada 2009) Rock Revolution, KUP PŁYTĘ
The Power Of The Dance Floor (wraz z Holly Shepherd, 9 lutego 2013) Rock Revolution, KUP PŁYTĘ , POSŁUCHAJ
Najlepsze piosenki (17 listopada 2014) MTJ, KUP PŁYTĘ, POSŁUCHAJ
Francuska miłość (20 października 2017) Rock Revolution, KUP PŁYTĘ , POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ NAS NA: